top of page

GastroKale Derneğimiz Tarım Fuarına İmzasını Attı

Çanakkale 5. Tarım Fuarı bu sene de 7-10 Eylül arası Kepez Kapalı Pazar alanı ve etrafında yerini aldı. GastroKale Yöresel Mutfaklar Derneği Çanakkale temsilcisi olduğu GTD, Gastronomi Turizmi Derneği ve Doğal Yaşam Derneği ve dernek üyeleri stantları ile birlikte yiyecek-içecek katında yerini aldı.

Köyümüz ve köylümüz ürünleri yanı sıra kendi ürettiği Karakılçık buğdayı ekmeği çok ilgi gördü. Meşhur Türkmenli sucuklarının da standımızda yer alması bizlere gurur verdi.

Fuar boyunca yapılan etkinlikte biri olan traktörde “Kadın Çiftçiler Hassas Sürüş Şampiyonasında” üyemiz Ünzüle Tabakoğlu 2 cilik plaketi ile bizleri mutlu etti.

Üyelerimiz Fatma Yavaş, Prof. Dr.Sezginer Tuncer, Banu Kapıkıran stantları ve sundukları ile büyük beğeni topladılar. Hemen hemen tüm üyelerimiz ürünlerinin neredeyse tamamını sattılar. Karakılçık ekmeği satışımız 450 adede yaklaştı. Köyümüz ve çabalarımız açısından çok sevindik.

Mükemmel organizasyon için Agonta Fuarcılık sirketi sahibi, üyemiz Musa Uzun ve Abdullah Solmaz kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.Comments


bottom of page